Adikit
Image default
Services

Możliwości leczenia niechcianej ciąży w Holandii

Niechciana ciąża to niezręczna sytuacja, która często pozostawia wiele pytań i wątpliwości. W tym artykule dowiesz się więcej o różnych metodach leczenia, w tym o leczeniu pigułkami poronnymi.

Niechciana ciąża

Niechciana ciąża to złożona i delikatna sytuacja, w której może znaleźć się kobieta. Może przynieść wiele emocji, pytań i wątpliwości. Ważne jest, aby wiedzieć, że decyzja o aborcji może być decyzją osobistą i trudną. Wskazane jest, aby dokładnie ją przemyśleć i ewentualnie porozmawiać z kimś zaufanym. Możesz również skontaktować się z FIOM, neutralną organizacją, która pomoże Ci dokonać wyboru.

Istnieje kilka opcji dostępnych dla kobiet w obliczu niechcianej ciąży. Kliniki aborcyjne w Haarlem i Amsterdamie oferują specjalistyczną pomoc w przypadku niechcianej ciąży do 22 tygodnia ciąży. Oferują one informacje, leczenie i opiekę pooperacyjną. Ponadto kliniki te koncentrują się również na profilaktyce i edukacji.

Jakie są opcje leczenia niechcianej ciąży?

Czy jesteś w niechcianej ciąży? W takim razie dostępnych jest kilka opcji leczenia. Opcje leczenia różnią się w zależności od czasu trwania ciąży. W przypadku ciąży do 8 tygodnia można wybrać pigułkę aborcyjną, do 12 tygodnia – łyżeczkowanie ssące, a od 13 do 22 tygodnia – zabieg aborcyjny.

Zabieg z użyciem pigułki aborcyjnej

Pigułka aborcyjna, znana również jako Mifegyne®, to aborcja farmakologiczna, która jest możliwa do 8 tygodnia ciąży włącznie. Zabieg składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie, w klinice aborcyjnej, pacjentka połyka pigułkę aborcyjną o nazwie Mifegyne®. Pigułka ta sprawia, że ciąża przestaje się rozwijać. Ważne jest, aby być pewnym swojego wyboru przed zażyciem tej pigułki aborcyjnej, ponieważ nie ma już odwrotu. Mifegyne® należy zażyć w klinice aborcyjnej i nie można jej zabrać do domu.

W drugim etapie otrzymasz do domu cztery tabletki zwane mizoprostolem. Tabletki te należy wprowadzić dopochwowo co najmniej 24 godziny i maksymalnie 72 godziny po przyjęciu pierwszej tabletki aborcyjnej w klinice aborcyjnej. Po wprowadzeniu tabletek należy położyć się na pół godziny.

Średnio 1 do 2 godzin po wprowadzeniu mizoprostolu rozpoczyna się odrzucanie ciąży. Może to trwać długo, czasami nawet do 24 godzin. Mizoprostol powoduje skurcze macicy, co może powodować ból i (czasami dużą) utratę krwi.

Po zażyciu pigułki aborcyjnej będziesz odczuwać ból brzucha i utratę krwi, co może trwać od kilku dni do tygodni. Ważne jest, aby skontaktować się z kliniką aborcyjną, jeśli objawy nie ustąpią.

https://www.aborcjaholandia.pl/